Polskie firmy eksportują na Zachód
Coraz więcej polskich firm produkuje towary prawie wyłącznie na eksport. Coraz większe także zainteresowanie produktami z Polski wśród społeczności międzynarodowej, a szczególnie krajów zachodnich.
Na polskim rynku pojawiają się coraz częściej firmy rodzinne, które nierzadko działają już kilkadziesiąt lat i oferują produkty, których produkcją zainteresowane są nie tylko firmy polskie, ale i zagraniczne. Nic zatem dziwnego, że polskie wyroby coraz częściej trafiają za granicę - na eksport. Dziś, kiedy naprawdę trudno nabyć towar dobrej jakości, a rynek zalewany jest produktami prosto z Państwa Środka, dobrze wiedzieć, że to właśnie polska marka kojarzy się coraz lepiej w świecie.
Ostatnie lata przyniosły więc znaczący wzrost sprzedaży towarów specjalistycznych, które potrzebne są określonym grupom społecznym. Mowa tutaj między innymi o takich produktach jak sita do suszarni czy też do wialni. Jak dowodzą analizy, ich sprzedaż wzrosła w ostatnim czasie o 20 do 30% w zależności od województwa. Ponadto firmy wytwarzające sita coraz częściej zajmują się także produkcją blach perforowanych o różnym przeznaczeniu, a ich wyroby charakteryzują się wysoką jakością, są wytrzymałe i odporne na zużycie. Coraz więcej zatem na naszym rynku spółek doświadczonych, biorących udział w programie "Rzetelna Firma". Zwiększa to dodatkowo zaufanie klientów i pozwala firmom na zdobywanie nowych rynków. Obecnie eksport produktów takich jak właśnie sita bębnowe, do suszarni i suszenia, do czyszczalni, do wialni czy do brykieciarek obejmuje najczęściej kraje wschodu. W ostatnim czasie stanowczo zwiększyło się jednak zainteresowanie polskimi produktami krajów takich jak Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania i Słowenia. Tym samym możemy mieć nadzieję, że wkrótce rodzime firmy pozyskają nowe rynki zbytu zapewniając także nowe miejsca pracy.
--
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz